Chwała n.p.m.

Projekt turystyczno-literacki, zakładający pielgrzymowanie na ważne biblijne góry. Przełomowe momenty historii zbawienia rozgrywały się na szczytach. Przemienienie Pańskie, ustanowienie prawa, czy kulminacyjna akcja na Golgocie – to tylko niektóre sytuacje wymagające odpowiednio wyeksponowanego miejsca. W Piśmie Świętym jest ich bez liku. Przy okazji moich wędrówek chciałbym zrobić taki research górskich szczytów ukazanych na kartach Biblii.

Jak myślisz, po co na szczytach stawia się krzyże? Czy po mozolnym wdrapaniu się na górę, krzyżujesz trud wyprawy? Nabierasz lepszej perspektywy, oglądasz cud natury i przytakujesz genialnej myśli stwórcy? Gdy osiągasz szczyt, co robisz najpierw? Dzwonisz do przyjaciół? Zdjęcie? A może odpalasz cygaro i bierzesz łyk z piersiówki? A może otwierasz Pismo Święte i zatapiasz się, najpierw w panoramach, później Słowie? Każdy sposób celebracji jest dobry. Każde osiągnięcie celu należy na swój sposób uświęcić, bo przecież tam wysoko roztacza się chwała. Chwała n.p.m.

Ruszymy biblijnym szlakiem górskim, by odkryć turystyczno-sportowy walor Pisma Świętego – Chwałę nad poziomem morza. Już wkrótce.

Share

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o