O mnie

O mnieJak widzisz rozpościerają się za mną góry. Stoję na pewnym szczycie. W zasadzie jego nazwa nie ma znaczenia, ponieważ dalszy opis mógłby być uniwersalny. W ogromnym stopniu wyrażam się właśnie w górach, więc chyba tam można mnie poznać – na szlaku będącym wyzwaniem, w obecności Boga, smreków, przy ognisku. Próbę zrozumienia można też podjąć na trasie: po dwudziestym kilometrze, a może już na pierwszym. Bieganie jest tak pierwotnym ruchem, że nie trzeba wielkiej filozofii. A mimo to najciekawsze myśli krążą wtedy jak szalone. Lubię nabierać dystansu. Musielibyśmy wybrać się w ciepły letni wieczór na koncert Dave Matthews Band lub obejrzeć „Tańczącego z wilkami”. Usiąść przy piwie, Walcie Whitmanie i… drugim piwie, rzemieślniczym, rzecz jasna. Po prostu porozmawiać.

Odkąd pamiętam lubię pisać. Oprócz głównych radości mojego życia, takich jak: czytanie, bieganie, wędrowanie, pisanie stanowi naprawdę przednią zabawę. Szukanie odpowiednich słów, aby ująć zaobserwowany świat, sprawia mi wielką przyjemność. Niczym niepotrzebna fanaberia.

Ten blog jest autorski. Nie znajdziesz tu profesjonalnych poradników z jednej dyscypliny. Życiówki traktuję z przymrużeniem oka. Jestem amatorem i turystą. Miłośnikiem gór. Opisuję swoją krętą drogę do ultra maratonu i rajdów przygodowych. Coraz bardziej zakochuję się w przejściach długodystansowych. Jest tu trochę sportu wytrzymałościowego, często w ujęciu metafizycznym. Jest trochę kultury i krajoznawstwa. Jest też wreszcie trochę wiary, ale podanej konkretnie. Przysłowiowe pomieszane z poplątaniem. Z każdym postem coraz bardziej stromo, gdyż wyznaję zasadę, że w życiu warto mieć pod górę. Na filologii sporo pisaliśmy, więc aby nie wyjść z wprawy, notuję najciekawsze wyprawy. Kiedyś Bóg wydrukuje ten pamiętnik, usiądziemy wieczorem pod turystyczną wiatą i w blasku ogniska zaczniemy nanosić poprawki.

Chcesz się ze mną skontaktować?
Zapraszam na Facebooka lub do korespondencji drogą mailową kontakt@rafalmaciak.pl

FacebookTwitterGoogle+Podziel się